Підготовка до зйомки починається як мінімум за день, а краще за два. Найважливіше вчасно лягти спати, щоб прокинутися зі свіжим обличчям і ясними очима. Не пийте багато рідини напередодні зйомки. Якщо обличчя можна змінити в графічному редакторі після пари годин роботи, то погляд передасть все і настрій моделі буде вгадуватися безпомилково,  кількість образів, доступних Вам, різко зменшується. Погодьтеся, що жінка-вамп з вимерлим поглядом навіть після першокласної зйомки і обробки підсвідомо викличе відчуття обману і нещирості.

Не їжте прямо перед зйомкою і постарайтеся, якомога менше пити щоб не випирав живіт. Не треба за тиждень перед зйомкою виснажувати себе дієтою та фізичними вправами. По-перше, все одно вже пізно, а по-друге – може з’явитися біль і скутість в рухах перед об’єктивом. Крім того, фотосесія – це радість, сеанс психотерапії та гарного настрою. І , зрештою, навіщо ж тоді хороший фотограф, як не для того, щоб приховати недоліки моделі і підкреслити її принади?

Візьміть з собою пару непомітних гумок для волосся щоб не довелося виготовляти їх із підручних матеріалів. Також пудру – вона часто потрібно на зйомці та англійські шпильки. Можуть стати у нагоді і соломинки для коктейлю – через них можна пити і не боятися зіпсувати помаду на губах або облити одяг.

Не беріть рябого та/або кольорового одягу – увагу повинні залучати особа/груди/живіт/попа/ноги фотомоделі, а не божевільний сарафан. Наряди з великим малюнком, з блискучої тканини, у велику і дрібну смужку на фотографії можуть виглядати не так, як у житті. Дотримуйтеся загального стилю в одязі і що не менш важливо однієї кольорової гами.

60 % успіху фотографії залежить від моделі, справа ж фотографа зуміти вас підкоректувати та зафіксувати

Приходьте на зйомку заздалегідь, не запізнюючись. Запам’ятайте головне: на зйомці головний фотограф і стиліст, а справа моделі – виконати задумане авторами сюжету, максимально використовуючи свої можливості і досвід.

Якщо плануєте поступово роздягатися – не надягайте нічого тісного, бо від тісних речей залишаться сліди на шкірі. Якщо фотограф знімає ню, а ви намагаєтеся всіляко прикрити руками різні частини тіла, краще одягнутися.

Головне – не бути скутою і поводитись якомога природніше.

Одне з основних засобів, до якого вам доведеться вдаватися постійно – це мистецтво перевтілення. Щоб оволодіти цим мистецтвом, вам необхідно знати основи акторської майстерності. Розбудіть в собі актора. Будьте природні і невимушені – фотограф Вас не з’їсть, він добрий.

Працюйте з мімікою, тренуйтеся у дзеркала, тренуйтеся завжди, коли є можливість. Найчастіше награність і позерство псують навіть дуже добре поставлені кадри.

Перед зйомкою заздалегідь зніміть всі ланцюжки, сережки, кільця (якщо вони звичайно не призначені для зйомки).

Поради з макіяжу

Для того щоб риси обличчя були більш виразними, макіяж повинен бути значно яскравіше, ніж той, який Ви наводите щодня. Але в той же час на фотографії не повинно бути видно перебору. На чорно-білому знімку практично будь-який макіяж буде виглядати природно і непомітно, але яскраві кольори посилюватимуться.

Щоб губи виглядали повніше, скористайтеся більш світлої помадою. Від темних тонів губи будуть здаватися тонше, а вираз обличчя відповідно злішим. Однак світла помада на чорно-білому зображенні загрожує злитися з кольором обличчя і ви залишитеся зовсім без губ. Якщо ж хочете зробити губи більш об’ємними, на їх середину наносять помаду трохи світлішу, а бічні частини і контур губ профарбовують більш темною помадою. Перехід при цьому повинен бути дуже плавним.

Тональний крем і коректуючий олівець ніхто не відміняв і червоних плям та нерівностей на шкірі майже не буде видно. В ідеалі краще нанести тон не тільки на обличчя, але і на шию, декольте, плечі, мочки вух і кисті рук. Після нанесення тонального крему шкіру слід припудрити (зовсім небагато), інакше від спалаху на ній може з’явитися жирний блиск. Рум’яну краще використовувати абрикосового або коричневого відтінків – вони додадуть вилицям правильний рельєф.

Якщо вам хочеться, щоб на фото ваш ніс здавався більш мініатюрним і вузьким, нанесіть на бічні поверхні і крила носа тон темніше, а на фронтальну поверхню – лінію світліше. Не забувайте – тональний перехід має бути плавним і симетричним.

Не використовуйте різні блискучі мазі, креми і т.д, через них на фото будуть небажані відблиски.

Щоб вкоротити занадто довгий ніс, візьміть сокиру пудру на пару тонів темніше основного фону. Проведіть темною пудрою по перегородці носа між ніздрями до самого його кінчика. За допомогою тієї ж пудри або рум’ян (в чорно-білому виконанні це не важливо) можна зробити обличчя візуально тонше, приховавши пухкі щоки. Відтінятимете темною пудрою або рум’янами нижню бічну частину вилиці. Іншими словами, все те, що ви вважаєте зайвим.

Якщо плануєте знімати портрети, то особливу увагу приділіть очам. Збільшити їх можна олівцем під колір очей (пам’ятайте, що жирні чорні лінії навколо очі зазвичай старять і надають виразу обличчя вульгарність, тому чіткі лінії краще розтушовувати).

Щоб, як висловлюються фахівці, « розкрити очі », потрібно всього дві хвилини. Будь-які очі можна зробити ширше мало не в півтора рази: для цього потрібен білий олівець. Їм промальовується лінія між віями і очним яблуком, а у зовнішнього куточка ока і малюється невелика біляста стрілка в напрямку до скроні. Для того щоб добре виглядати на екрані або на фото, білу лінію можна намалювати трохи товщу.

На внутрішніх куточках очей можна зробити бліду матову підводку, якщо очі розташовані не дуже близько один від одного. Нижню повіку краще не підводити взагалі: досить гарненько профарбувати нижні вії.

Особливу увагу приділіть бровам. Перед зйомкою їх краще підфарбувати олівцем, ретельно розчесати і закріпити крапелькою мусу для волосся (НЕ гелю і не лаку, щоб не було блиску). Над симетричністю брів попрацюйте особливо ретельно.

Техніка позування

Слідкуйте, щоб ближнє до камери плече не було задерто вище дальнього, не ховайте підборіддя за плечем, а шию намагайтеся тримати прямо і навіть гордовито, для чого в момент зйомки напружуйте шийні м’язи.

Якщо ви знімаєтеся сидячи в кріслі або на будь жорсткій поверхні, то при зйомці в фас ноги повинні бути елегантно зведені разом або одна нога закинута на іншу. У профільному варіанті ви можете бути більш розкутою.

При зйомці нога на ногу не спрямовує ступню на камеру, а краще потягніть носочок в бік або до підлоги так, щоб ближче до об’єктиву було коліно або коліна, а не ступні ніг. Те ж саме відноситься і до випадку, коли ви сидите на підлозі або на землі.

Дуже важливе положення рук: бажано тильні сторони долонь не звертати прямо на камеру (тому ніколи не кладіть руки на коліна) щоб не зчіплювати пальці між собою, але й не розчепірювати їх, намагайтеся не підпирати підборіддя.

Якщо ви граєте своїми волоссям, то розводьте лікті в сторони, а не виставляйте їх у напрямку об’єктива.

Якщо руки на корпусі, намагайтеся щоб пальці займали якомога меншу площу (знову ж таки не розставляйте їх широко, тримайте кисті під деяким кутом до фотоапарата).

В останній момент перед зйомкою, коли фотограф готовий зробити кадр, ще більше підтягніться, втягніть живіт, потягніть хребет вгору так, щоб все тіло відчуло напругу. Не бійтеся, що на фотографії це буде видно  і що ви можете виглядати неприродно. Набагато гірше, якщо будете сутулитись або кособочитись.

Навіть якщо ви на знімку повинні нахилятися, обов’язково прогинайте спину – це виглядає куди більш естетично.

Не робіть різких і зайвих рухів. Модель повинна вміти плавно переходити з однієї пози в іншу, зберігаючи при цьому заданий емоційний стан.

Не варто втілювати в життя всі ці рекомендації за п'ять хвилин до зйомки

ПОТРЕНУЙТЕСЬ ЗАЗДАЛЕГІДЬ!