Автор:
Андрій Чемерис
👁

715

Вінчання в церкві — що потрібно для обряду

Поради

Вінчання — це одне з основних семи таїнств християнської Церкви, під час якого молодята отримують благословення на шлюб і дають перед Богом обітниці взаємної вірності.

Сучасний чин вінчання був введений в імператорському церемоніалі у Візантії в Х столітті, а згодом поширився серед простого населення. Християнство з перших століть надавало великого значення весільним обрядам. Не слід забувати, що саме на весіллі в Кані Галілейській Христос створив перше чудо.

ПОДІЛІТЬСЯ З БЛИЗЬКИМИ

Що потрібно для вінчання церкві?

Важливо зазначити, що вінчання відбувається тільки над хрещеними віруючими людьми, які не перебувають у родинних стосунках, в цивільному (зареєстрованим в РАЦСі) або церковному шлюбі. Крім того, бажання повінчатися повинно бути взаємно невимушеним і виходити від самих молодят, а не від їх родичів.

Наречений і наречена відповідно до давньої практики, запрошують свідків, які виступають поручителями законності їхнього шлюбу.

Вінчання — це не просто красивий обряд для фотосесії, а таїнство, яке передбачає належне ставлення до своєї половинки та себе. Молодятам потрібно серйозно оцінювати і свою відповідальність один перед одним. Вінчаючись, перед Господом ви даєте обітниці вірності своєму чоловікові або дружині до самого кінця життя.

У Церкви немає поняття розвінчання, є благословення на другий шлюб і дається воно тільки в рідкісних випадках.

Підійдіть до таїнства вінчання з усією серйозністю. У багатьох храмах проводяться спеціальні бесіди для тих, хто хоче вінчатися, на яких священнослужителі пояснюють в чому полягає суть християнського шлюбу. Перед скоєнням вінчання рекомендується також сходити на сповідь та причаститися Святих Таїн.

РЕКЛАМА

ПРОДОВЖЕННЯ СТАТТІ НИЖЧЕ

Які документи потрібні для вінчання

  • довідка про вільний стан з парафій нареченого та нареченої (згідно з їх реєстрацією за місцем проживання)
  • ксерокопії паспортів (1-2 сторінка)
  • ксерокопія документу про реєстрацію цивільного шлюбу з РАЦСу (необхідно принести з собою до церкви у день вінчання)

Скільки коштує обряд вінчання в церкві

Вартість вінчання у церкві різниться та складає 200-1000 гривень. Це радше добровільна пожертва, але кожен храм може мати власний перелік цін на послуги.

Які обрядові предмети потрібно мати для шлюбу

  • обручки — символ вічності та нерозривності союзу
  • вінчальні свічки — символ полум’яної любові і чистоти стосунків
  • вишитий рушник — символ чистоти шлюбу
  • хустина для нареченої – символ переходу від вільного стану до життя в подружжі
  • святковий колач — як елемент Божого тіла

Планування вінчання

Планувати вінчання потрібно заздалегідь, так як відбувається воно не в усі дні календаря. Не дозволяється вінчати під час чотирьох багатоденних постів, тиждень перед Великим постом і тиждень після Великодня, а також у вівторок, четвер (напередодні пісних днів: середи і п’ятниці) і перед великими церковними святами. 

РЕКЛАМА

ПРОДОВЖЕННЯ СТАТТІ НИЖЧЕ

Як відбувається вінчання

Обряд вінчання зазвичай триває від 30 до 50 хвилин. Це залежнь від завантаженості церкви в цей день та персональної промови священника до молодят.

Процесія вінчання не є складною для молодят, достатньо лише уважно слухати підказки священника. Якщо ви побуваєте на підготовці наречених до шлюбу, священник неодмінно пояснить значення кожної дії та фраз під час таїнства.

Послідовніть обряду вінчання в християнській греко-католицькій та православній церквах України:

  1. На порозі церкви священник по черзі опитує нареченого і наречену, чи мають вони тверде бажання вступити в шлюб саме з цією людиною і чи не пов’язані вони обіцянками іншим людям. Вони дають свої відповіді і свідчать, що вступають в шлюб за своїм бажанням і не зв’язані ніякими обіцянками. Після цього священник підводить молодят до престолу церкви.
  2. Далі відбувається процес заручин: священник по черзі частково одягає обручку нареченому та нареченій, а ви завершуєте цю дію. Це символізує вашу готовність до взаємодопомоги один одному. 
  3. Наступник етапом наречені дають клятву один одному навколішки перед іконами.
  4. Таїнство вінчання отримало свою назву тому що під час його вчинення на голови наречених священик одягає вінці, що нагадують царські корони візантійського імператорського церемоніалу. Якщо головний убір або зачіска нареченої заважає одягнути їй вінець, то вінці над головами молодят тримають свідки. Тому бажано підібрати свідків, які по зросту відповідають молодим.
  5. Після цього вам дають запалені вінчальні свічки.
  6. Тепер підійшла черга залучити до процесії батьків та близьких родичів: всі одночасно тримають весільний колач на таці та співають многая літа молодятам.
  7. Далі священник веде наречену до ікони Діви Марії для молитви, наречений біля ікони Ісуса Христа (з протилежного боку) навколішки читає молитву.
  8. Помолившись, наречений підходить ззаду до нареченої та одягає їй на голову хустину та відбуваєтья окроплення святою водою.
  9. Наречені повертаються на своє місце. 
  10. От і прийшов час для промови священника, настанови на майбутнє спільне життя.
  11. Тепер вас та свідків покличуть для заповнення реєстраційних даних в церковній книзі.
  12. Церемонія вважається завершеною, при бажанні ви можете сфотографуватись зі священником, свідками, батьками, хресними та зробити загальне фото з усіма присутніми гостями.

Скільки коштує весілля у 2025 році

Зібрав для вас список вартості основних послуг при організації весілля в Україні. Враховуйте, що це середні ціни, які можуть істотно зрости в залежності від медійності ведучого, елітності ресторану та популярності фотографа чи відеографа:

  • ресторан – 40-80$ з особи
  • ведучий — 300-1000$
  • фотограф — 300-800$
  • відеограф — 400-900$
  • музиканти — 300-1000$
  • декоратор — від 200$

Отже зробити невелике весілля на 20 осіб обійдеться вам мінімум у 2300$ (не враховуючи вартості обручок, святкового вбрання тощо).

Звісно, ви можете цей список скоротити до критичного мінімуму. Для прикладу, відмовившись від послуг відеографа і попросити когось знайомого знімати короткі відео на смартфон.

Але будьте обережні, щоб ваш незабутній день не виглядав, як день народження!

Ознайомтесь зі списком

Весільних підрядників 2025
ПОДІЛІТЬСЯ З БЛИЗЬКИМИ

Сподобалася стаття?

Клацніть кнопочку і це допоможе у її просуванні ☺️